Dabar, kai pradedu rašyti šį komentarą iki balsavimo antrajame Visagino mero rinkimų ture dar yra likę 20 minučių.

Nežinau, kas laimės rinkimus, tačiau žinau, kad, nepaisant to, ar pergalę švęs E.Galaguzas, ar mere vėl bus išrinkta D.Štraupaitė, aptariant rinkimų rezultatus, bus minima mano pavardė ir atsiras gudragalvių, kurie aiškins, kad aš visą laiką dirbau tam, kuris laimėjo.

Todėl ir rašau šį komentarą, kol dar niekas nelaimėjo.

Rašau, nes noriu pasakyti iki pasimatymo, nes mano darbas šiame portale baigiasi.

Nesigailiu nė vienos minutės, praleistos šiame tikrai unikaliame mieste. Nors nesu tikras, ar dabar jau turėdamas pusantrų metų darbo patirtį, vėl norėčiau ją pakartoti.

Visagine dirbti buvo įdomu, bet nebuvo lengva. Dažnai jausdavausi čia svetimas arba lyg sugrįžęs laiko mašina 30 metų atgal. Į tuos laikus, kai nebuvo žurnalistikos, kai nebuvo politikos ir kai tikrai buvo žmonių, kurie tikėjo šviesu komunizmo rytojumi. Man atrodo, kad Visagine ir šiandien dar tokių yra.

Kita vertus, Visagine pamačiau tai, ko dar nebuvau gyvenime matęs - pačią kvailiausią iš visų mano matytų politikę, patį kvailiausią vietinį bebrą ir pačią kvailiausią vietinio pilstymo politologę. Vien dėl to buvo verta čia atvažiuoti.

Visaginas mano atmintyje išliks dar ir todėl, kad niekada iki šiol kvaili politikai neskyrė man tiek daug dėmesio per rinkimų kampaniją, kiek jo sulaukiau buvusiame atominiame mieste. Tikriausiai turėčiau pasakyti už tai ačiū. Tiesa, tiems politikams rinkimuose tai nepadėjo.

Jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad prisiminsiu Visaginą tik dėl kvailų politikų ir korumpuotų bebrų.

Čia susipažinau su daugeliu protingų, išsilavinusių savo miestą mylinčių ir jo labui nuoširdžiai dirbančių žmonių, su kuriais, tikiuosi, ir toliau palaikysiu ryšius.

Tikiuosi, kad laikas, praleistas Visagine, nepraėjo veltui. Turiu vilties, kad Visagino gyventojai per tuos pusantrų metų suprato, kas yra žurnalistika ir kuo ji skiriasi nuo sėdėjimo politikams ant kelių ir žiūrėjimo jiems į burną. Tikiuosi, kad ateityje tai jiems padės ir jie nepasiduos pigiai, politikų apmokamai propagandai, kai reikės priimti svarbius sprendimus. Ta mano viltis pagrįsta pirmojo turo rezultatais, kurie parodė, kad protingų gyventojų Visagine yra daugiau nei kvailių.

Todėl esu optimistas ir manau, kad viskas bus gerai. Jei ne šiandien, tai vėliau.

Iki pasimatymo.

Artūras Račas